Bezpłatne seminarium dla mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego

Zapraszamy mieszkańców powiatu chrzanowskiego na pierwsze bezpłatne seminarium organizowane w ramach projektu "Świadomy Obywatel Powiatu Chrzanowskiego".

Bezpłatne seminarium dla mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego

Seminarium odbędzie się 14 marca (czwartek) 2013 roku w sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, ul. Focha 3 o godzinie 17:30.

Tematem seminarium jest "OBYWATELSKA DZIAŁALNOŚĆ MIESZKAŃCÓW NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO", wykład będzie uwzględniał następujące zagadnienia:

• Podstawa prawna obywatelskiej działalności mieszkańców.
  • Obecna aspekty (warunki) funkcjonowania samorządu lokalnego (obywatelskiego uczestnictwa mieszkańców w lokalnych strukturach samorządowych).
  • Czym powinna być wspólnota obywatelska, jakie powinna spelniać funkcje?
  • Wymiary "mapy" lokalnej aktywności obywatelskiej.
  • Wybrane kierunki działań rozwoju lokalnego społeczeństwa obywatelskiego.

Seminarium poprowadzi dr Tadeusz Wolan z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY. WSTĘP WOLNY !!!