Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zawody Strzeleckie - Bochania – Pogwizdów

W dniach 13.06.2013 odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Strzeleckim pod patronatem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie. Natomiast w dniu 15.06.2013 r  odbyły się 19 Otwarte Międzynarodowe Zawody Strzelecki Żołnierzy Rezerwy.

Zdjęcia: LOK CHRZANÓW

Dwubój Strzelecki jest rozgrywany w dwóch konkurencjach: letniego trójboju obronnego obejmująca bieg przełajowy, rzutu granatem i strzelanie z kbks do opadających krążków na odległość 50 m oraz z pojedynku strzeleckiego.

W konkurencji drużyn chłopców PMDK „Kadet” LOK Chrzanów zdobył I miejsce w Letnim Trójboju Obronnym oraz II miejsce w pojedynku strzeleckim, dzięki czemu w punktacji generalnej w dwuboju strzeleckim zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej w letnim trójboju obronnym I miejsce zajął Mateusz Bartosik uczeń PSLO Trzebinia 2 klasy mundurowej.

Powiat Chrzanowski reprezentowała drużyna męska w składzie:

Mateusz Bartosik

Paweł Wysowski

Marcin Mrowiec

Mistrzostwach województwa małopolskiego uczestniczyło 13 zespołów męskich i 10 żeńskich

Na Otwartych Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Żołnierzy Rezerwy drużyna reprezentująca powiat chrzanowski wywalczyła w pojedynku strzeleckim II miejsce natomiast Marcin Marcinkiewicz zdobył II miejsce w strzelaniu z AK – 47 .

Skład drużyny :

Marcin Marcinkiewicz

Jacek Palka

Lucjan Siewiorek

W dniach 21-23.06. 2013 roku w Siedlcach na obiektach 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyły się - współfinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej - Otwarte Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym. W zawodach uczestniczyło 21 zespołów reprezentujących organizacje wojewódzkie (60 zawodników i 45 zawodniczek) z 13 województw.
W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt zwyciężył zespół Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Zuzanna Dymowska, Agata Bartman, Katarzyna Kuryś, Ewa Sobiło, Katarzyna Kargol). Drugie miejsce zajął zespół Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Danuta Dorynek, Patrycja Habielska, Nadia Matusik, Dominika Perz, Joanna Dudzińska,), a trzecie miejsce zespół Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Aleksandra Michałowska, Maria Zielińska, Daria Kazimierczak, Ewelina Nowakowska, Paula Gronczewska).
W klasyfikacji generalnej w kategorii chłopców zwyciężył zespół Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Cezary Gołębiewski, Kamil Podolski, Michał Adamski, Karol Sobieraj, Dominik Maliszewski). Drugie miejsce zajął zespół Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Mateusz Bartosik, Paweł Brzózka, Piotr Juras, Piotr Tompalski, Marcin Mrowiec) , a trzecie miejsce zespół Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Krzysztof Świca, Arkadiusz Kata, Piotr Wołoszyn, Bartłomiej Chmura, Tomasz Szymon Wołosz).