„Ziemniaczysko” pod Lipowcem zgromadziło tłumy

1 września Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” na terenie Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec zorganizowała wydarzenie kulturalne „Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”.

„Ziemniaczysko” pod Lipowcem zgromadziło tłumy

Impreza ma na celu kultywowanie lokalnej kultury i tradycji. Wystąpił zespół „Macierzanki” z Żarek, Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiaczek", Formacja „Chatelet”, oraz Kukiz akustycznie. Imprezę poprowadził Teatr Tradycja z Okleśnej.

Tegorocznym motywem przewodnim imprezy była sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne. Na terenie muzeum zaprezentowano dawne rzemiosła i zawody. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rzemiośle ludowym. Jednocześnie prowadzony był kiermasz rękodzieła promujący twórców ludowych i lokalne wyroby.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkursy rękodzielnicze, w których wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślnicy, rękodzielnicy oraz stowarzyszenia z terenu powiatu chrzanowskiego.

Koła Gospodyń Wiejskich serwowały tradycyjną potrawę powiatu chrzanowskiego „Ziemniaki po cabańsku”.

Na dzieci czekała Bajkowa Kraina z ręcznie wykonanymi dekoracjami. Moc konkursów, zabaw, warsztatów i gier sprawnościowych związanych z bajkowymi postaciami, prowadzone były przez najlepszych animatorów.

Na imprezę zaproszono marszałka, posłów, senatorów, eurodeputowanych, burmistrzów, radnych gminnych i powiatowych, sekretarzy, skarbników, dyrektorów wydziałów promocji, prezesów ościennych Lokalnych Grup Działania, dyrektorów domów kultury, komendantów policji, OSP, sołtysów, Koła Gospodyń Wiejskich, dyrektorów bibliotek, przedstawicieli PKWIU SA, ARiMR, UMWM, TOZCH, ZUS, US, UTW i  Fundacji Brata Alberta oraz pszczelarzy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz starosta chrzanowski Adam Potocki.

Więcej zdjęć na Facebooku