Zapraszamy na Rowerowy Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim

Po raz już czwarty rowerzyści pokonają około 30 kilometrów na trasie Chrzanów-Alwernia. Zapisy na rajd przyjmowane są do 20 września do godz. 12 w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Zapraszamy na Rowerowy Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim

Tegoroczny Ekorajd rusza  21 września (start godz. 10.00 - Starostwo Powiatowe w Chrzanowie).

Celem Ekorajdu jest propagowanie  walorów zrównoważonej turystyki z wykorzystaniem projektu  Greenways i turystyki rowerowej.

Zapisy przyjmowane są do 20 września (godz. 12:00) w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie,  ul. Partyzantów 2, pok. 303, tel. (032) 625 79 46, lub w Centrum Informacji Turystycznej w Wygielzowie, ul. Lipowiecka 3, e-mail promocja@powiat-chrzanowski.pl lub info@powiat-chrzanowski.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, pesel, dokładny adres stałego zamieszkania, nr. kontaktowy oraz dopisek: zgłoszenie na „Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim”.

Organizator- Starostwo Powiatowe w Chrzanowie – Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych

Współorganizator- Komisja Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK Chrzanów, PTTK o/Chrzanów, Klasztor OO. Bernardynów w Alwernii, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Ochotnicza Straż Pożarna
w Chrzanowie.

Przebieg trasy

Chrzanów: (START - plac przy budynku Starostwa Powiatowego  w Chrzanowie ul. Partyzantów) - ul. Grunwaldzka – ul. Sokoła –ul. Piłsudskiego – al. Henryka – ul. Sienna – ul. Stara Huta – ul. Powstańców Styczniowych - ul. Astronautów – (Żarki) -  ul. Struga – ul. Kilińskiego – ul. Piechurów -ul. Chechlana (Mętków) – ul. Nadwiślańska – ul. Wilcza – droga babicka – ul. Orzeszkowej– ul. Konopnickiej – ul. Zamkowa – ul. Parkowa – ul. Stroma – ul. Podlas – ul. Widokowa – ul. Kamionka Mała – ul. Wyszyńskiego – ul. Graniczna –  ul. Korczyńskiego -  (META w Alwerni - ul. Klasztorna).

• Start Chrzanów – ok. godz. 10.00
  • skrzyżowanie Al. Henryka z ul. Sienną i ul. Stara Huta w Chrzanowie – ok. godz. 10.10
  • skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 780 ( ul. Struga w Żarkach) – ok. godz. 11.10
  • skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 780 (ul Krakowska) z drogami gminnymi:
    ul. Zamkowa i ul. Konopnickiej w miejscowości Babice – ok. godz. 12.30
  • Meta oraz podsumowanie w Alwerni  – ok. godz. 15.00 – 16.00

Czy wiesz, że...

Szlak rowerowy „GREENWAYS" Kraków -Morawy - Wiedeń w woj. małopolskim jest to szlak dziedzictwa przyrodniczo - kulturowego tworzony w oparciu o sieć tras rowerowych, pieszych, wodnych oraz edukacyjnych ścieżek tematycznych. Główną jego osią jest 700 kilometrowa trasa rowerowa, która łączy zabytkowe miasta
i miasteczka, a także cenne przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo tereny wiejskie. Począwszy od Jury Krakowskiej, przez Ziemię Pszczyńską, Śląsk Cieszyński  i Beskidy, szlak przedostaje się na Morawy Południowe, gdzie pośród winnic dociera do Dolnej Austrii. Trasa Wiedeń - Kraków jest realizowana w ramach programu „Central European Greenways".

REGULAMIN RAJDU

OŚWIADCZENIE - UDZIAŁ DZIECKA W RAJDZIE