Chrzanowscy cykliści zapraszają na wspólny przejazd ulicami miasta

Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów 13 września w godz. 17-18 organizuje imprezę rowerową, która rozpocznie się na chrzanowskim Rynku.

Chrzanowscy cykliści zapraszają na wspólny przejazd ulicami miasta

Celem imprezy jest promocja roweru jako zdrowego, ekologicznego i taniego środka transportu publicznego. Stowarzyszenie Chrzanowskich cyklistów chce również zwrócić uwagę mieszkańców i władz miasta na brak infrastruktury rowerowej, przede wszystkim dróg dla rowerów.

Ponieważ właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny, trasa najbliższej Masy Krytycznej przebiegać będzie w pobliżu dziewięciu chrzanowskich szkół, zwracając w ten sposób  uwagę na problem bezpiecznego dojazdu dzieci i młodzieży do szkoły.