Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Młodzi z Ligi Obrony Kraju przywieźli puchary z giżyckiego poligonu

Podczas XIX Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej w Orzyszu zespół dziewcząt z PMDK „Kadet” reprezentujący chrzanowski LOK w składzie zajął III miejsce w klasyfikacji dziewcząt, a drużyna chłopców zdobyła VII lokatę.

Młodzi z Ligi Obrony Kraju przywieźli puchary z giżyckiego poligonu

W dniach 23-24 sierpnia na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbyły się XIX Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej. Zespół dziewcząt z PMDK „Kadet” reprezentujący Chrzanowski LOK w składzie: Izabela Jurkiewicz (studentka z Krakowa),  Joanna Dudzińska, Dominika Perz, Nadia Matusiak, Danuta Dorynek (uczennice PSLO w Trzebini) zajął III miejsce  w klasyfikacji dziewcząt, a VII miejsce drużyna chłopców w składzie : Paweł Brzózka, Piotr Tompalski, Piotr Juras (uczniowie PSLO w Trzebinia), Borys Palka (absolwent I LO w Chrzanów), Paweł Wysowski (uczeń ZSTU w Trzebini).

XIX Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych  o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej należą do najważniejszych przedsięwzięć Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON. Przede wszystkim służyć mają promocji sportów obronnych oraz kształtowaniu wśród młodzieży odporności psychicznej, dyscypliny oraz umiejętności działania zespołowego.  W ramach dwudniowej imprezy rozgrywanej w Giżycku  i Orzyszu do rywalizacji stanęły 23 zespoły. W ciągu dwóch dni zespoły z Polski i Szwecji walczyły o puchar Ministra Obrony Narodowej.

Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch etapach, które wymagały od zawodników nie tylko sprawnej kondycji, ale i wykazania się wieloma umiejętnościami. Pierwszego dnia rozgrywane były konkurencje techniczne, polegające na  m. in. ładowaniu magazynka AK na czas, wykopaniu okopu dla pojedynczego żołnierza, strzelaniu z kbks-u, pokonaniu przeszkód terenowych quadem oraz przejściu toru sprawnościowego. Drugiego dnia uczestnicy musieli przebiec dystans 15 kilometrów  z zaliczeniem konkurencji takich jak strzelanie sportowe z ruchomego podłoża, transport rannego, pokonanie przeszkody wodnej po linie oraz konkurencji wodnej. Trasa w większości przebiegała przez teren orzyskiego poligonu.