W Balinie podsumowano IV Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Plastyczny

W Przedszkolu Samorządowym w Balinie odbył się konkurs ekologiczno – plastyczny  „Polskie drzewa” skierowany do wychowanków przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych powiatu chrzanowskiego.

W Balinie podsumowano IV Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Plastyczny

Z 25 placówek wpłynęło 116 prac płaskich oraz 16 prac przestrzennych.

Komisja oceniająca prace miała niezwykle trudne zadanie , oprócz nagrodzenia 15 prac I, II i III miejscami przyznała również 27 wyróżnień. Wszystkie prace były tematycznie związane z polskimi drzewami a wykonane zostały różnorodnymi technikami i w różnym formacie.

Oceny prac w dniu 25.10.2013r. dokonała komisja w składzie:

Pani Jolanta Knapik – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie

Pan Adam Pociecha – Profesor ASP w Katowicach

Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa

Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Nadleśnictwo Chrzanów, Pan Marcin Skwarek Firma Artyzan, Pan Piotr Bandyk Firma Infosun, Pan Marek Ząbek Firma Fabryka Reklamy, Rada Rodziców Przedszkola.

22.11. odbył się wernisaż konkursu z wręczeniem nagród laureatom. Imprezę prowadziła Pani Dyrektor Jolanta Głowacz. W uroczystości wzięli udział laureaci wraz  z opiekunami oraz  zaproszeni goście: Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Pani Jolanta Knapik, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Pan Wiesław Domin, Radna  Pani Anna Kasprzyk oraz Dyrektor PS nr 7 w Chrzanowie Pani Iwona Banaszak.

Podczas uroczystości dzieci  z grupy „Biedronek” zaprezentowały inscenizację zatytułowaną „Polskie drzewa” przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Jolanty Bachowskiej. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni podziwiali prace konkursowe wyeksponowane w naszej „Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej”, a następnie udali się na poczęstunek sponsorowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyszli nam z pomocą w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Podziękowania składamy również wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom.

Tekst: Jolanta Bachowska

HONOROWY PATRONAT STAROSTY POWIATU CHRZANOWSKIEGO i BURMISTRZA  CHRZANOWA

Organizator: Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie

Patronat medialny:

TYGODNIK PRZEŁOM oraz CHRZANOWSKA TELEWIZJA LOKALNA