Wywalczyli awans i pokonali Oświęcim

Zawodnicy z chrzanowskiej Ligi Obrony Kraju wywalczyli awans do Wojewódzkich Zawodów w Strzelectwie Sportowym z Broni Kulowej Juniorów, Juniorów Młodszych „O Srebrne Muszkiety 2014”.

Wywalczyli awans i pokonali Oświęcim

- Jest to historyczny sukces sportu strzeleckiego naszego powiatu. Młodzież szkolna po raz pierwszy nie tylko wywalczyła awans, ale również pokonała drużyny z Oświęcimia – podkreśla Jacek Palka, wiceprezes LOK.

Drużyny trzyosobowe dziewcząt i chłopców w konkurencji karabin sportowy 30 strzałów walczyły o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do wojewódzkich zawodów w Tarnowie.

W kategorii indywidualne chłopców Paweł Wysowski zajął I miejsce, a Paweł Brzózka III lokatę.

W kategorii indywidualnej dziewcząt Syndia Dusza zajęła II miejsce.

Drużyna dziewcząt z PSLO Trzebinia w składzie:

Dominika Perz, Nadia Matusik i Syndia Dusza zajęły II miejsce (awans do zawodów wojewódzkich)

Drużyna chłopców z PMDK Trzebinia „KADET"

Paweł Brzózka, Paweł Wysowski i Piotr Tompalski zajęli I miejsce(awans do zawodów wojewódzkich)

Drużyna chłopców z PSLO Trzebinia w składzie:

Mateusz Bartosik, Piotr Juras i Adrian Liszka zajęli III miejsce.

Każdy powiat mógł wystawić po dwie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.

Małopolskie Kuratorium Oświaty

LOK WZ Małopolski