Toniemy w śmieciach - zobacz film TV Powiat

W czerwcu  rozpoczęto porządkowanie zaniedbanych i zaśmieconych  miejsc w całym powiecie chrzanowskim. Zgodnie z porozumieniem o współpracy pomiędzy samorządem powiatowym i  Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Krakowie osadzeni w trzebińskim zakładzie karnym przez cały rok będą sprzątać dzikie wysypiska w gminach Alwernia, Chrzanów, Babice, Libiąż i Trzebinia.

Toniemy w śmieciach - zobacz film TV Powiat

ZOBACZ FILM TV POWIAT

Skazanych zatrudniono do prac porządkowych nieodpłatnie. Ma to wpłynąć na ich resocjalizację i przygotować do powrotu na wolność. Współorganizatorem akcji jest Międzygminny Związek „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

To nie pierwszy taki projekt. Do tej pory więźniowie realizowali prace publiczne w jednostkach powiatowych takich jak Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Szpital Powiatowy, na rzecz Powiatowego Zarządu Dróg i w szkołach. Najnowsze porozumienie ma o wiele szerszy zakres.

Zaangażowano  11 osób, które zostały wyposażone w sprzęt i ubrania robocze.