Usunięto blisko 70 dzikich wysypisk, wkrótce zostaną posprzątane kolejne

Podsumowano dotychczasowe działania w ramach akcji sprzątania powiatu chrzanowskiego. Jak informuje Przemysław Jaśko, dyrektor wydziału zarządzenia kryzysowego w starostwie, posprzątano 68 dzikich wysypisk. Wkrótce powstanie nowa mapa kolejnych zaśmieconych miejsc.

Usunięto blisko 70 dzikich wysypisk, wkrótce zostaną posprzątane kolejne

Na zdjęciu od lewej: Paulina Dzidek (zakład karny), Przemysław Jaśko (zarządzanie kryzysowe)i Agnieszka Kłeczek (Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna).

Paulina Dzidek z trzebińskiego zakładu karnego dodaje, że początkowo w pracach porządkowych brało udział 11 skazanych. Obecnie zespół składa się z siedmiu osób pracujących od poniedziałku do piątku w godz. 7-13.

- Skazani byli zaskoczeni ilością odpadów - przyznaje Paulina Dzidek.

Agnieszka Kłeczek ze Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna podkreśla, że dotychczas wywieziono łącznie 11,08 ton odpadów komunalnych. Związek zajmuje się transportem więźniów. Do tej pory wykonano 24 kursy.