III Krzeszowickie Miodobranie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ”, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, czyli III Krzeszowickie Miodobranie, które odbędzie się w sobotę oraz niedzielę 13÷14 września 2014 roku w godz. od 800 do 1800 na płycie Rynku w Krzeszowicach.

III Krzeszowickie Miodobranie

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli : Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa, Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka, Starosta Chrzanowski – Adam Potocki, Burmistrz Gminy Krzeszowice – Czesław Bartl oraz Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan.

Patronat Medialny nad imprezą objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej PRZEŁOM oraz Dwutygodnik Samorządowy Magazyn Krzeszowicki.

Partnerami imprezy są między innymi : Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice, Grupa Plastyczna „ZDRÓJ”, Cukiernia „MELBA”, Harmonia Fitness dla Pań, Akademia Piłkarska „MAM TALENT”, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Odział w Krzeszowicach, BeView Inspirations.

W programie III Krzeszowickiego miodobrania m. innymi : Plenerowa wystawa fotografii artystycznej Roberta Kuczary pt. „Pszczoła w obiektywie”. Kiermasz pszczelarski, a w tym -  degustacja miodów pszczelich z możliwością ich zakupu bezpośrednio od pszczelarzy, sprzedaż kosmetyków na bazie produktów pszczelich, sprzedaż miodów pitnych i piwa miodowego, pokaz lania świec woskowych, a także pokaz miodobrania. Prezentacja i sprzedaż smakołyków regionalnych na bazie i z dodatkiem miodu pszczelego. Prezentacja i sprzedaż rękodzieła ludowego oraz rzemiosła artystycznego. Prezentacja i sprzedaż produktów zielarskich. Pokaz gołębi pocztowych.