Powiat ma nową radę

1 grudnia 2014 odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej rady powiatu chrzanowskiego. Podczas posiedzenia wybrano zarząd powiatu.

Powiat ma nową radę

Nowym starostą chrzanowskim jest Janusz Szczęśniak, a wicestarostą Krzysztof Kasperek.

Członkami Zarządu Powiatu zostali Andrzej Jura, Grażyna Trojanowska oraz Krzysztof Kozik

Radzie Powiatu Chrzanowskiego będzie przewodniczył Stanisław Dusza. Jego zastępcami zostali: Marek Skowronek i Zbigniew Duda.

W nowej radzie są tylko dwie kobiety: Grażyna Trojanowska i Jolanta Zubik. Obie panie pracowały w poprzedniej radzie.

Po ośmiu latach w zarządzie powiatu na pozycję lidera opozycji przeszedł Adam Potocki, który w latach 2006-2010 był wicestarostą, a w kolejnej kadencji był starostą chrzanowskim.

Jak zapowiada przewodniczący rady powiatu, kolejna sesja jeszcze w tym roku, podczas której zostaną powołane komisje. Radni w grudniu rozpoczną prace nad przyszłorocznym budżetem.