Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz jedenasty wręczy nagrody najlepszym, polskim mikrofirmom. W tym roku w konkursie uruchomiono nową kategorię "MŁODY BIZNES", stworzoną specjalnie dla młodych przedsiębiorców.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku skierowany jest do firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro. Zgłaszający się wybierają jedną spośród trzech kategorii:

• START - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2012 roku,
  • PROGRES - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2011 roku,
  • SENIOR - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność przed 1 stycznia 2008 roku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu przyzna nagrodę w kategorii specjalnej - MŁODY BIZNES, skierowanej do mikroprzedsiębiorców urodzonych po 1 stycznia 1986 roku.

W młodych ludziach drzemie olbrzymi potencjał. To oni są najbardziej otwarci na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach i dokonywania podbojów nowych rynków. Obserwując rozwój mikroprzedsiębiorstw przez 11 lat trwania Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, postanowiliśmy w tym roku stworzyć dla młodych właścicieli odrębną kategorię. Chcemy docenić ich dotychczasową działalność oraz motywować do podejmowania kolejnych wyzwań. - mówi  Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

W celu wzięcia udziału w XI edycji konkursu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.mikroprzedsiebiorcaroku.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2015 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłoniony zwycięzca - Mikroprzedsiębiorca Roku 2015, który otrzyma nagrodę główną - 40 000 zł. Dodatkowo najlepszym w kategoriach START, PROGRES, SENIOR i MŁODY BIZNES Kapituła Konkursu przyzna wyróżnienia w wysokości 10 000 zł.

Formularz zgłoszeniowy na stronie www.mikroprzedsiebiorcaroku.pl

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzeniony w lokalnych społecznościach.

Nagrodzeni w poprzednich latach zachęcają do udziału w konkursie - ich doświadczenia dowodzą, że zwycięstwo i otrzymany tytuł mają pozytywny wpływ na prowadzony biznes. W 2014 roku tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku otrzymała firma SANT-TECH, produkująca urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej, m.in. piaskarki i śrutownice stosowane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Impulsem do powstania przedsiębiorstwa były obserwacje właściciela, jak zarządzane są japońskie firmy. Dbałość o każdy detal i całościowe podejście do prowadzenia biznesu okazały się kluczem do sukcesu. - Nagroda w konkursie pozwoliła nam na nowe inwestycje. Prestiżowy tytuł był natomiast bodźcem i zachętą, aby nadal wkładać serce w rozwój firmy. - mówi Cyprian Marcisz, założyciel firmy SANT-TECH.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.