Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wielki sukces UKS "Czwórka" Libiąż

Libiąż był gospodarzem turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. UKS „Czwórka” Libiąż zajął  2. miejsce  w turnieju, awansując do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 10- 12 kwietnia w Warszawie.

W turnieju rozegranym w libiąskiej Hali Sportowej zmierzyły się zespoły UKS Dziewiątka Legnica, UKS Bursa Puławy, UKS Osiedla Bacieczki Białystok i gospodarze UKS Czwórka Libiąż.

Nasi reprezentanci w pierwszym meczu ulegli UKS Dziewiątka Legnica 29-31. W swoim drugim spotkaniu podopieczni Bogusławy i Marcina Majewskich rozgromili ekipę UKS Osiedle Bacieczki Białystok aż 47:23! Przed ostatnim spotkaniem turnieju libiążanie byli w mało komfortowej sytuacji. Ponieważ młodzi szczypiorniści z Legnicy bez trudu pokonali ekipę z Białegostoku, tylko zwycięstwo z legitymującą się kompletem punktów drużyną z Puław dawało nadzieję na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Nasi reprezentanci wytrzymali „ciśnienie” i pokonali 31:28 rywali, którym kibicowali również gracze z Legnicy także zainteresowani awansem.

Dzięki lepszej różnicy bramek UKS „Czwórka” Libiąż zajął ostatecznie 2. miejsce  w turnieju, awansując do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 10 do 12 kwietnia w Warszawie.

Najlepszym graczem trzydniowych zmagań uznano libiążanina Macieja Majewskiego, najlepszym bramkarzem został zawodnik UKS Bursa Puławy Kacper Pyrka,  a królem strzelców z 34 trafieniami zawodnik Dziewiątki Legnica Patryk Mauer.

Autorami tego ogromnego sukcesu w historii libiąskiej piłki ręcznej byli: Dawid Dekarz, Karol Siuda, Kacper Bogudziński, Kacper Cegłowski, Mateusz Drozdalski, Jakub Gucik, Jakub Klocek, Michał Kowalik, Maciej Majewski, Paweł Solarski, Kornel Szczepanek, Szymon Światłowski. Trenerzy: Bogusława i Marcin Majewscy.