Eko – Wiosna 2015

Występy artystyczne o tematyce ekologicznej przedstawili uczestnicy corocznej imprezy promującej dbałość o środowisko naturalne, organizowanej od lat przez Libiąskie Centrum Kultury.

Eko – Wiosna 2015

W sali widowiskowej LCK talenty artystyczne prezentowali wychowankowie przedszkoli z terenu gminy Libiąż. Oceniało ich jury w składzie Agnieszka Kulczyk – nauczyciel biologii i chemii w Gimnazjum nr 1 w Libiążu, Małgorzata Hołownia – instruktor plastyki, opiekun grupy teatralnej „Pióro” działającej w LCK oraz Piotr Tyrański – radny powiatowy, Przewodniczący komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Jurorzy oceniali prezentacje artystyczne w kategoriach grupowej i indywidualnej. W pierwszej kategorii najlepiej oceniono dwie grupy Przedszkola Samorządowego nr 1 z Oddz. Integracyjnymi za piosenkę połączoną z tańcem pod tytułem „Wielkie sprzątanie” oraz za taniec „Na zielonej łące” . Trzecie miejsce zajęła grupa taneczna 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 za taniec „Wiosna i Ekoludki”, a wyróżnienie zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 4 za piosenkę „Ziemia zielona wyspa”. W kategorii indywidualnej przedszkolaki prezentowały piosenki i wiersze. I miejsce przyznano Marlenie Wójcik z PS nr 2 w Libiążu za piosenkę „Wolę wodę”, drugie miejsce zdobyli wspólnie przedstawiciele PS nr 4 Oliwia Kłeczek za wiersz „Wiosenny spacerek” i Szymon Faron za piosenkę „Wielkie Sprzątanie” a wyróżnienie zdobyła Oliwia Boczar za piosenkę „Maszeruje wiosna”. Nie tylko laureaci, ale wszystkie występujące w przeglądzie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Libiążu, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i LCK. W kategorii „Książka ekologiczna” jako jedyni zgłosili się uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu.

Info: ZS w Libiążu