Strażacy z całego powiatu świętowali na trzebińskim rynku

Strażacy powiatu chrzanowskiego świętowali „IX Powiatowy Dzień Strażaka”, połączony z obchodami 20-lecia Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.  W trakcie uroczystego apelu wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse dla najbardziej zasłużonych strażaków. ZOBACZ RELACJĘ FILMOWĄ TV POWIAT.

Strażacy z całego powiatu świętowali na trzebińskim rynku

ZDJĘCIA Z ARCHIWUM KP PSP W CHRZANOWIE

Pododdział honorowy na uroczystość wystawiły: Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu. Poczty towarzyszące wystawiły jednostki OSP.
Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Trzebini pod batutą dyrygenta Krzysztofa Paluchowskiego. Poczet Flagowy wystawiła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie reprezentowana przez dowódcę pocztu: kpt. Mariusza Lackosza, flagowego asp. Łukasza Klajna i asystującego mł. ogn. Bartłomieja Pączka.

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NADAŁ  MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
st.asp. Tomasz KUCIEL

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ SREBRNĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
p. Jerzy GALAN – Komendant Zakładowej Straży Pożarnej Orlen Południe S. A.

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
st. kpt. Andrzej DYBAŁ
asp. sztab. Artur CHMIST

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ODZNACZYŁO  SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
st. kpt. Andrzej DYBAŁ
st. kpt. Szymon ŚMIŁEK
kpt. Piotr BĘBENEK
st. asp. Tomasz KUCIEL
p. Jerzy KASPRZYK – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ODZNACZYŁO  BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA

kpt. Dominik GŁOGOWSKI
dh Robert Matyasik
dh Jerzy Poręba

Kapelan Małopolskich Strażaków ks. mł. bryg. Władysław Kulig wyróżnił medalem okolicznościowym Św. Floriana poniższych strażaków:
Mł. bryg. Wojciech Rapka
St. kpt. Andrzej Dybał
Asp. sztab. Piotr Łyszczarz
Asp. sztab. Artur Chmist

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ STOPIEŃ  MŁODSZEGO BRYGADIERA
st. kpt. Wojciech RAPKA

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ STOPIEŃ  STARSZEGO KAPITANA

Kpt. Andrzej DYBAŁ

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ STOPIEŃ  KAPITANA
mł. kpt. Dominik GŁOGOWSKI
mł. kpt. Maciej KURNIK
mł. kpt. Grzegorz MICHALCZYK

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH NADAŁ STOPIEŃ  MŁODSZEGO KAPITANA

mł. asp. Kamil KLOCEK

KOMENDANT GŁÓWNY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ NADAL STOPIEŃ STARSZEGO ASPIRANTA
asp. Tomasz KUCIEL
asp. Mariusz ZEMŁA

MAŁOPOLSKI KOMENDANT WOJEWÓDZKI PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ NADAŁ STOPIEŃ OGNIOMISTRZA
mł. ogn. Mariusz SZLACHTA

STOPIEŃ MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA
st. sekc. Zenon BOBA
st. sekc. Andrzej KOŁODZIEJCZYK
st. sekc. Tomasz STACH
st. sekc. Szczepan ŻMUDZIŃSKI

MAŁOPOLSKI KOMENDANT WOJEWÓDZKI PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO SEKCYJNEGO
sekc. Radosław BIGAJ
sekc. Paweł DREWNIAK
sekc. Mariusz GŁOGOWSKI
sekc. Marcin PIEKARZ

KOMENDANT POWIATOWY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W CHRZANOWIE NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO STRAŻAKA

str. Łukasz GWIAZDONIK
str. Maciej LISZKA
str. Przemysław MARCHAJ
str. Tobiasz STAROŃ

KOMENDANT GŁÓWNY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ WYRÓŻNIŁ DYPLOMEM UZNANIA
mł. bryg. Wojciech RAPKA

Kapituła Kordzika Chrzanowskiej Straży Pożarnej za pomoc, wrażliwość i zaangażowanie  w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu chrzanowskiego wyróżniła Pana Adama Adamczyka – Burmistrza Trzebini, z uznaniem przyjmując w skład Kapituły tego wyróżnienia. Kordzik jest nadawany raz w roku. W poprzednich latach kordzik Chrzanowskiej Straży Pożarnej otrzymali:
w 2007 roku – Pan Aleksander Grzybowski
W 2008 roku – Pan Zdzisław Wołos
W 2009 roku – Pan Stefan Rożnawski
W 2010 roku – Pan Franciszek Ściebur
W 2011 roku – Pan Michał Chrząścik
W 2013 roku – Pan Adam Potocki

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w rozwój krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu chrzanowskiego w jubileusz XX-lecia KSRG wyróżnił dyplomem uznania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie bryg. Marka Bębenka.

Komendant Powiatowy PSP w Chrzanowie oraz Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak za zaangażowanie w rozwój krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu chrzanowskiego w jubileusz XX-lecia KSRG wyróżnił dyplomem uznania:
OSP Alwernia
St. kpt. Janusz Zmyślony
Kpt. Piotr Pawelczyk
Asp. sztab. Maciej Cabała

Komendant Powiatowy PSP w Chrzanowie wyróżnił zmianę służbową 2 JRG Chrzanów za osiągnięcie najlepszych wyników doskonalenia zawodowego za 2014 rok. O wręczenie dyplomu uznania proszę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie brygadiera Marka Bębenka. W imieniu dowódcy zmiany 2 JRG Chrzanów dyplom odbierze zastępca dowódcy zmiany st. asp. Tomasz Kuciel.