Narodowe Czytanie w Chrzanowie

Miłośnicy literatury polskiej wzięli udział w ogólnopolskim happeningu Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. W Chrzanowie koordynatorem akcji była Miejska Biblioteka Publiczna.

Narodowe Czytanie w Chrzanowie

Na chrzanowskim rynku czytano „Lalkę”, rozkoszowano się oryginalną dekoracją i dźwiękami ulicznej katarynki. Przywołano tym samym klimat XIX -wiecznej ulicy, czyli Krakowskiego Przedmieścia, przy którym zlokalizowany był w powieści Prusa sklep Stanisława Wokulskiego.
„Lalkę” czytali: Janusz Kawala – sekretarz powiatu, Bożena Bierca - dyrektor I LO w Chrzanowie oraz Wojciech Talowski - dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny , a także m.in.: Jolanta Zubik, Marek Sowa, Adrian Gaj, Robert Maciaszek, Lucyna Kozub Jentys, Stanisław Bisztyga, Kamil Bogusz, Anna Kasprzyk, ks. Grzegorz Pieróg,  Beata Wątor, Agnieszka Bąk, Michał Gawroński w zastępstwie za wicestarostę Krzysztofa Kasperka i Ryszard Sobieraj. Całość prowadziła Olga Nowicka, Ewelina Deluga, Olga Piotrowska i Zbigniew Klatka oraz wolontariusze z I LO w Chrzanowie. Przybyłym przygrywał Kataryniarz z Koszęcina.