Chrzanowska delegacja na Dniach Iwano-Frankowska

W dniach 6-9 maja oficjalna delegacja powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów brała udział w obchodach z okazji 354. rocznicy założenia Iwano-Frankowska na Ukrainie (dawny Stanisławów).

Chrzanowska delegacja na Dniach Iwano-Frankowska

Chrzanowska delegacja była jedną z jedenastu reprezentujących miasta partnerskie. Do Iwano-Frankowska przyjechali m.in. goście z Gruzji, Mołdawii, Słowacji, Francji. Gospodarze przygotowali bogaty program obchodów: oficjalne spotkania, pochody, jarmarki, występy zespołów. Jednym z punktów imprezy był pierwszy w historii okazjonalny rajd ulicami miasta, w którym startowała kilkuosobowa grupa z Chrzanowskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Czterokilometrową trasę pokonało blisko tysiąc zawodników: mieszkańców oraz przedstawicieli miast partnerskich Iwano-Frankowska.

Delegacja w składzie: Krzysztof Kasperek (wicestarosta), Marek Skowronek (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego), Michał Gawroński (radny powiatowy), Miłosz Kocot (radny gminny), Paweł Szczypta (radny gminny) oraz Krzysztof Hudzik (prezes Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. Zdzisława Krawczyńskiego przy Oddziale PTTK w Chrzanowie), przybyła do Iwano-Frankowska 6 maja. Tego dnia do późnych godzin wieczornych odbywał się m.in. Międzynarodowy Festiwal Krajów Regionu Karpackiego „Karpacka przestrzeń”. Drugiego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie centrum turystyczno-inwestycyjnego. Potem był jarmark połączony z prezentacją sztuki użytkowej „Wernisaż przykarpacki” i występy zespołów z Węgier, Rumunii, Mołdawii, Słowacji, a także solistek ukraińskiej Opery Narodowej.

Efektem wizyty na Ukrainie było nawiązanie kontaktów do dalszej współpracy. Władze Iwano-Frankowska planują wizytę w powiecie chrzanowskim na okoliczność tegorocznych Dni Chrzanowa. Będzie to ich druga wizyta w tym roku. Starostwo Powiatowe gościło delegację Iwano-Frankowska w lutym.