W piątek utrudnienia na drogach

Z uwagi na przejazd kolumn rządowych przez powiat chrzanowski 29 lipca mogą powstać utrudnienia w ruchu w okolicach zjazdów i wiaduktów przecinających autostradę A-4 oraz na drogach: droga krajowa nr 79 – Katowice – Kraków, droga wojewódzka nr 933 – Chrzanów – Oświęcim, droga wojewódzka nr 780 – Kraków – Oświęcim ( Alwernia, Babice, Libiąż).

W piątek utrudnienia na drogach

Na ten moment nie jest jeszcze wiadome, czy papież poleci do Oświęcimia helikopterem, by pojedzie samochodem.

- 28 lipca zaskoczył wszystkich, bo wybrał podróż samochodem - mówi Przemysław Jaśko, dyrektor wydziału zarządzaia kryzysowego i spraw obronnych w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Dodaje, że wszystkie służby panują nad sytuacją, są w pełnej gotowości. Pobyt pielgrzymów przebiega spokojnie. Nie odnotowano żadnych niepokojących incydentów. Nie doszło również do wypadków drogowych w czasie trwania ŚDM.

(KR)