Akcja „Zaproś kominiarza” na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego

Krajowa Izba Kominiarzy Oddział w Tarnowie przystąpiła do akcji „Zaproś kominiarza” zainicjowanej w marcu 2016 podczas Forum Wentylacja w Warszawie.

Akcja „Zaproś kominiarza” na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego

Kominiarz tylko wtedy może przynieść szczęście, jeżeli zostanie zaproszony do domu, mieszkania, wyczyści oraz sprawdzi przewody kominowe.

Dlatego Oddział Regionalny Małopolsko-Podkarpacki, postanowił z przesłaniem „Zaproś kominiarza” dotrzeć do wszystkich mieszkańców regionu.

W specjalnych listach skierowanych do władz lokalnych czytamy między innymi:

„Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie i właściwie konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia.

Aby tak właśnie było, należy systematycznie, zgodnie z przepisami, czyścić przewody kominowe od palenisk opalanych paliwem stałym (węglem, drewnem) co 3 miesiące, gazem lub olejem co 6 miesięcy, a przewody wentylacyjne raz w roku. Prace te powinien wykonywać wykwalifikowany kominiarz.

Kontrola przewodów kominowych to kolejny, niezwykle istotny element bezpiecznego użytkowania kominów. Powinna zostać przeprowadzona co najmniej raz w roku przez mistrza kominiarskiego.

Dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie powyższych usług kominiarskich.„

Więcej informacji: https://izbakominiarzy.pl//