Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Dziewczęta z Pucharem Ministra Obrony Narodowej, chłopcy ze srebrem

W dniach 18  do 21 sierpnia 2016 roku w Ośrodku Szkoleniowo- Rekreacyjnym "Silesiana" w Lublińcu-Kokotku oraz na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyły się XXII Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W zawodach wzięło udział 20 zespołów z całej Polski oraz drużyny młodzieżowe z Sił Zbrojnych Królestwa Szwecji.

Dziewczęta z Pucharem Ministra Obrony Narodowej,  chłopcy ze srebrem

Drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce zdobywając Puchar Ministra Obrony Narodowej a chłopcy w swojej kategorii wywalczyli II miejsce. W indywidualnej klasyfikacji kobiet Patrycja Habierska zajęła pierwsze miejsce a Roksana Leja uplasowała się na trzecim miejscu. Młodzież na co dzień trenuje w kole strzeleckim Snajper PMDK Trzebinia, LOK Chrzanów.

Rywalizacja młodzieży trwała dwa dni, w pierwszym dniu należało pokonać tor przeszkód Ośrodka Szkolenia Fizycznego, wejść po drabince speleo, zjechać po linie i pokonać ściankę wspinaczkową. Zawodnicy musieli także wykazać się celnym okiem strzelając z pistoletu, z pistoletu maszynowego oraz ze strzelby gładko lufowej, oraz przebiec trasę o długości 3,5 km. Zakończeniem pierwszego dnia rywalizacji była sztafeta pływacka 5 x 50m.

Drugi dzień polegał na biegu z mapą trasy 13 km oraz wykonaniu zadań wojskowych polegających na pokonaniu przeszkody wodnej, odbiciu zakładnika i udzieleniu pierwszej pomocy w warunkach bojowych, zniszczeniu gniazd wroga przy użyciu granatów, należało również pokonać tor taktyczny ASG oraz tory wysokościowe, następnie przetransportować zasobnik wojskowy i przebiec w OP-1 skażony teren. Transport na zawody został sfinansowany prze Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.