Powiat zorganizował rajd rowerowy z metą w Porębie Żegoty

140 uczestników sobotniego Rowerowego Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim pokonało 32 kilometry z Chrzanowa do Poręby Żegoty w gminie Alwernia. W imprezie wzięli udział mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, a także goście z Jaworzna, Olkusza i Katowic. Kilka rodzin przybyło z dziećmi.

Powiat zorganizował rajd rowerowy z metą w Porębie Żegoty

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zapewniło nagrody dla wylosowanych uczestników rajdu: kaski, rękawice, oświetlenie – słowem wszystko to, co potrzebne rowerzyście. Aby je otrzymać, wystarczyło odpowiedzieć na pytania w stylu: co znajduje się na herbie Alwerni, jak potocznie nazywane są mosty na Siennej w Chrzanowie, gdzie wpada Chechło).

Na mecie w Galerii Drzewiej Zofii i Edwarda Góreckich w Porębie Żegoty na turystów czekały kiełbaski.

- Wspaniałą pracę wykonali policjanci, którzy zabezpieczali rajd od startu w Chrzanowie do mety w Porębie Żegoty oraz ratownicy medyczni z OSP Chrzanów, którym bardzo dziękuję – mówi prowadzący Jerzy Gut z Komisji Turystyki Kolarskiej przy PTTK Chrzanów, który opracował trasę rajdu.

(KR)