Ptasia grypa w gminie Alwernia

W jednym z gospodarstw w Porębie Żegoty w gminie Alwernia wykryto ptasią grypę. Zniszczono 614 sztuk drobiu ozdobnego. W promieniu trzech kilometrów od ogniska wybity ma być cały drób.

Ptasia grypa w gminie Alwernia

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, iż w związku z wystąpieniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu w miejscowości Poręba Żegoty od dnia 01.02.2017 r. prowadzone są perlustracje gospodarstw w obszarze zapowietrzonym tj. w obrębie 3 km od wystąpienia ogniska tej choroby.

Perlustracje realizowane są przez lekarzy weterynarii, którzy podejmują czynności kontrolne po okazaniu odznaki identyfikacyjnej oraz upoważnienia do przeprowadzenia kontroli wydanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Chrzanowie.

Wykaz wyznaczonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Chrzanowie urzędowych lekarzy weterynarii do prowadzenia perlustracji gospodarstw na terenie gminy Alwernia

1. lek. wet. Krzysztof Fedorowicz

2. lek. wet. Stanisław Gorczyński