Zapraszamy na koncert Lecha Makowieckiego. Wstęp bezpłatny!

Starosta Chrzanowski i Burmistrz Chrzanowa zapraszają na koncert patriotyczny Bożeny i Lecha Makowieckich w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbędzie się w piątek 3 marca o godz. 17 w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Broniewskiego 4 w Chrzanowie.

Zapraszamy na koncert Lecha Makowieckiego. Wstęp bezpłatny!

Bezpłatne bilety wstępu od 10 lutego są do odebrania w Informacji MOKSiR od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 oraz w kasie kina (w godzinach jego funkcjonowania).

Lech Makowiecki - z wykształcenia inżynier budowy okrętów; z wyboru - bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista ("W Sieci", "GPC") etc. Lider zespołu "ZAYAZD", admirator Mickiewicza (płyta „ZAYAZD U MISTRZA ADAMA"). Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia (autorskie płyty: "KATYŃ 1940", "PATRIOTYZM", "OBUDŹ SIĘ, POLSKO" oraz tomiki wierszy: „PRO PUBLICO BONO" i "JA TU ZOSTAJĘ").Organizatorami obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Muzeum w Chrzanowie, Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza W. Pileckiego w Chrzanowie.

Czy wiesz, że…

W marcu 2016 roku koncert muzyki patriotycznej dla uczniów szkół powiatu chrzanowskiego w wykonaniu rapera Tadeusza Polkowskiego „Tadka” rozpoczął obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy powiatu. W tej nieszablonowej lekcji historii Polski w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wzięło udział 600 młodych osób. Późnym popołudniem w kościele pw. św. Mikołaja odprawiono nabożeństwo, a pod tablicą upamiętniającą zrywy niepodległościowe Polaków złożono kwiaty. Ks. dziekan Roman Sławeński odmówił modlitwę za Żołnierzy Niezłomnych, a Ryszard Sobieraj - prezes Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie odczytał Apel Pamięci. W domu parafialnym słuchano pieśni o Niezłomnych Bohaterach w wykonaniu Justyny Salawy oraz Krzysztofa Koska.

Organizatorami obchodów były m.in. Muzeum w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie. ZOBACZ FILM Z UBIEGŁOROCZNYCH OBCHODÓW