Myślachowice – kolejnym punktem Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

W dniu 29 kwietnia 2018 roku przy Parafii pw. Najświętszej Maryi Królowej Polski w Myślachowicach Ksiądz Infułat Jakub Gil poświęcił już dwudziesty trzeci punkt na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Myślachowice – kolejnym punktem Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Infułata Jakuba Gila – wieloletniego Proboszcza w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach.

Po uroczystej Mszy Świętej Ksiądz Infułat dokonał poświęcenia kolejnego miejsca na Szlaku Papieskim, a Pan Janusz Szczęśniak Starosta Chrzanowski wraz z Panią Urszula Własiuk Prezes Fundacji Szlaki Papieskie w Krakowie uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę.

Tradycyjnie Starosta Chrzanowski wręczył „Akt opieki nad kolejnym miejscem Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej - tym razem wybranej przez gospodarza miejsca Księdza Proboszcza Artura Chrostka „Radzie Parafialnej przy Parafii Najświętszej Maryi Królowej Polski w Myślachowicach”.

Uroczystość uświetniły występy parafialnej młodzieży deklamującej wiersze na cześć Papieża Polaka oraz wspólnie zaśpiewana „Barka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na niniejszą uroczystość i zapraszamy do udziału w oznakowaniu kolejnego miejsca Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, które odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku przy Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Bolęcinie.