Na naukę nigdy nie jest za późno - darmowa nauka dla dorosłych jest możliwa!

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie to adres, pod który powinien trafić każdy, kto chce zdobyć nowy zawód.

Na naukę nigdy nie jest za późno - darmowa nauka dla dorosłych jest możliwa!

Nie ma znaczenia wiek, poziom wykształcenia a nawet sytuacja finansowa. Jest tylko jeden warunek formalny – ukończone 18 lat i jeden warunek nieformalny – chęć zmiany swojego życia. Nauka jest bezpłatna, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść to wysiłek i poświęcony czas.

Zajęcia odbywają się w formie zaocznej, w weekendy. Jedynie ci, którzy zdecydują się na zawód technik masażysta lub terapeuta zajęciowy, będą uczyć się w formie stacjonarnej, 3 razy w tygodniu.

Zajęcia praktyczne odbywają się w szkole, w doskonale wyposażonych pracowniach, wg modułowych programów nauczania.

Od września w szkole policealnej i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych można zdobyć zawód:

-        technik masażysta

-        terapeuta zajęciowy

-        technik administracji

-        technik rachunkowości

-        technik informatyk

-        technik usług kosmetycznych

-        fryzjer

-        technik usług fryzjerskich

-        cukiernik

-        kucharz

-        technik żywienia i usług gastronomicznych

-        opiekun medyczny

-        asystent osoby niepełnosprawnej

-        technik sterylizacji medycznej

-        florysta

-        magazynier – logistyk (nowy zawód w ofercie)

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to nowa możliwość zdobycia zawodu dla dorosłych. Ukończenie takiego kursu daje prawo przystąpienia do egzaminu zawodowego i zdobycia kwalifikacji zawodowych. Jedyny warunek przyjęcia na kurs to ukończone 18 lat. Kursy trwają około 2 – 3 semestry, będą prowadzone w formie zaocznej, w weekendy, co drugi tydzień.

PCKU prowadzi też kształcenie w tradycyjnej formie szkoły policealnej. Aby zapisać się do szkoły trzeba mieć ukończoną szkołę średnią (matura nie jest wymagana).

Szkoła mieści się w Chrzanowie przy ul. Focha 3.

Więcej informacji o ofercie i warunkach kształcenia w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego można znaleźć na stronie internetowej oraz pod telefonem 32 624 00 18.