Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ma 10 lat

17 października PCKU w Chrzanowie świętowało jubileusz 10-lecia.

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ma 10 lat

Fot. z arch. PCKU w Chrzanowie

Trudne początki i późniejsze wydarzenia na konferencji jubileuszowej wspominała Dyrektor PCKU w Chrzanowie Małgorzata Bigaj. W nawiązaniu do misji PCKU prelekcję o znaczeniu kształcenia ustawicznego wygłosiła doradca zawodowy z MCDN w Krakowie Mariola Kozak. Na konferencji wręczono też główne nagrody dla laureatów konkursu „Bądź architektem swojej kariery zawodowej”. Laureatki konkursu Dagmara Mysiura z II LO w Chrzanowie i Pamela Pabis z ZSTU w Trzebini zaprezentowały swoje plany kariery zawodowej. Były też podziękowania dla osób, które swoimi działaniami i decyzjami wspierały rozwój PCKU. Były gratulacje dla Pani Dyrektor. Konferencję zakończył koncert zespołu Senior Singers. Na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu. Słodki poczęstunek przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Czy wiesz, że...

Szkoła rozpoczęła rekrutację w sierpniu 2008 roku, 3 października odbyły się pierwsze zajęcia. Do tej pory mury PCKU opuściło 1179 absolwentów szkoły i kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

źródło: PCKU w Chrzanowie