Dyrektor chrzanowskiej lecznicy zwolniony

Rozwiązaniem umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chrzanowie skutkuje uchwała Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z 13 grudnia.

Dyrektor chrzanowskiej lecznicy zwolniony

Fot. Starosta Andrzej Uryga i wicestarosta Bartłomiej Gębala podczas konferencji prasowej w starostwie

Dyrektor Waldemar Stylo traci pracę w trybie dyscyplinarnym z kilku powodów, m.in. utraty płynności finansowej placówki i nieprawidłowościach w zarządzaniu. Pełniącą obowiązki dyrektora jest obecnie Alicja Dobranowska. Niezwłocznie zostanie również ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Czy lecznicy grozi likwidacja?  - na to pytanie odpowiadał na piątkowym spotkaniu prasowym starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

- Zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejsze zadania powiatu. Nie wyobrażam sobie fizycznej likwidacji szpitala, choć mam świadomość konieczności dużych nakładów finansowych na tę placówkę.  Zrobię wszystko, by ją ratować – zapewnił starosta.