10 - lecie POWDiR w Chrzanowie - relacja filmowa

22 października Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie obchodził 10-lecie funkcjonowania.

10 - lecie POWDiR w Chrzanowie - relacja filmowa

Wychowanków odwiedzili Starosta Chrzanowski -Andrzej Uryga oraz Wicestarosta – Bartłomiej Gębala. Pomimo pandemii udało nam się uczcić ten piękny Jubileusz, był pyszny tort, Dzieciaki otrzymały prezenty, a Dyrekcja i Pracownicy pamiątkową tabliczkę.

Zapraszamy na relację filmową: 10 lat POWDiR

Ciekawostki statystyczne dekady Ośrodka:

• Liczba wychowanków od początku istnienia Ośrodka 134.
  • Wychowankowie, którzy przebywali w MOS-ach: 3 w MOW-ach: 18.
  • Po opuszczeniu Placówki wychowankowie mogą zamieszkać w mieszkaniu chronionym. Do tej  pory z tej możliwości skorzystało 5 osób.
  • W wyniku zawarcia związku małżeńskiego Ośrodek opuściły 3 wychowanki.
  • Do rodziny adopcyjnej trafiło 2 wychowanków.
  • Po uzyskaniu pełnoletności do domu rodzinnego powróciło 47 wychowanków.
  • W trakcie pobytu w POWDiR do domu rodzinnego powróciło 19 wychowanków.