E-USŁUGI W GEODEZJI - www.powiat-chrzanowski.pl/podgik/

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu!

Już dziś mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mogą korzystać z e-usług w geodezji, które umożliwiają załatwienie spraw urzędowych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Można zamówić wybrany dokument lub mapę, wybrać opcję dostarczenia (pocztą mailową lub tradycyjną w postaci wydruku) oraz dokonać opłaty w formie elektronicznej. Oczywiście wszelkie dokumenty można też odebrać osobiście.
Z e-usług może korzystać każdy, kto może potwierdzić swoją tożsamość w Internecie za pomocą profilu zaufanego.

Jakie e-usługi są dostępne?

• Portal Mapowy
  • E-usługi dla wszystkich Interesantów
  • E-usługi dla Geodetów
  • E-usługa Narada Koordynacyjna
  • E-usługi dla Komorników
  • E-usługi dla Rzeczoznawców
  • E-usługi dla podmiotów władających siecią
  • E-usługi dla Projektantów
  • E-usługi dla Podmiotów Realizujących Zadania Publiczne

W serwisie PODGiK Chrzanów zamieszczono instrukcje obsługi i filmy instruktażowe, które ułatwiają korzystanie z e-usług.

O projekcie:

Elektronicznie, sprawnie i wygodnie – tak można określić efekt projektu pn. „E-usługi w informacji przestrzennej powiatu chrzanowskiego” dofinansowanego ześrodków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego realizacja właśnie dobiega końca.

Projekt o całkowitej wartości 6,3 mln zł realizowany był od 2017 roku, ze środków RPO WM uzyskano dofinansowanie w wysokości 5,7 mln zł. Wkład własny w projekcie to
0,6 mln zł
, w ramach tej kwoty pozyskano dodatkowe wsparcie ze środków Wojewody Małopolskiego w wysokości: 0,58 mln zł

I etap prac:

• zakup sprzętu informatycznego, oprogramowania ,
  • remont pomieszczenia serwerowni.

II etap prac:

• digitalizacja dokumentów tj. przetworzenie do postaci cyfrowej materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
  • dostawa bazy BDOT oraz inicjalnej bazy GESUT tj. uzbrojenie i obiekty topograficzne zostały umieszczone na mapach cyfrowych.

III etap prac:

• rozszerzenie oferty świadczonych e-usług, podniesienie poziomu dojrzałości e-usług już udostępnionych,
  • integracja e-usług z ePUAP i wewnętrznym System Obiegu Dokumentów Starostwa Powiatowego w Chrzanowie,
  • przebudowa strony internetowej.

- Dowolny odbiorca instytucja, przedsiębiorca, osoba fizyczna może pozyskać dane i dokumenty geodezyjne bez konieczności wizyty w Urzędzie. Cyfryzacja procesów geodezyjnych pozwala na łatwe i trafne wyszukiwanie dokumentów, umożliwia zdalne uzgadnianie dokumentacji projektowych, usprawnia pracę rzeczoznawców majątkowych, geodetów czy komorników, a przede wszystkim pozwala na załatwienie większości spraw wyłącznie drogą elektroniczną – tłumaczy Starosta Andrzej Uryga.