Spotkanie autorskie Gustawa Czerwika

24 września 2021
MOKSiR Chrzanów
Plakat ze szkicem róż

apraszamy serdecznie na premierowe spotkanie otwierające nowy sezon poetycki Grupy Twórczej Cumulus, które odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 18:00 w klubie Stara Kotłownia.
W nadchodzącym sezonie nie zabraknie ciekawych gości zarówno rodzimych artystów jak również działających na forum ogólnopolskim. Jako pierwszy zaprezentuje się Gustaw Czerwik.

Będzie to spotkanie autorskie połączone z promocją tomików wierszy pt. „Droga ” oraz„Z miłości do rymu” Gustawa Czerwika.

Gustaw Czerwik z urodzenia Wielkopolanin, od 1976 roku Małopolanin, mieszkaniec Chrzanowa. Z zawodu inżynier spawalnictwa. Poezją interesował się od szkoły średniej, ale więcej uwagi na pisanie poświęcił dopiero na emeryturze. Przełomem były spotkania z grupą twórczą Cumulus i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Herb grodu miasta Chrzanowa”. Ceni przyjaźnie z ludźmi, którzy mają swoje pasje, a zwłaszcza artystyczne dokonania. Jest typem społecznika i lubi otaczać się ludźmi skłonnymi do poświęceń dla innych. Aktywnie działa na rzecz kultury lokalnej, a jego wiersze były publikowane w tomikach okazjonalnych Poetyckiej Grupy Twórczej „Cumulus’’ oraz w Wydawnictwie „Radostowa” w Starachowicach. Jest aktywnym działaczem grupy twórczej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, która na Ogólnopolskich Juwenaliach UTW w Warszawie otrzymała wyróżnienie . W 2020 roku otrzymał honorowe odznaczenie „Bonum Facere” za budowę społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego.