Retransmisja londyńskiego koncertu „Pavarotti w Hyde Parku”

31 grudnia 2022
MOKSiR

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza 31 grudnia 2022 roku o godz. 18:00 do kina Sztuka  na retransmisję legendarnego londyńskiego koncertu „Pavarotti w Hyde Parku”.

Wersja remasterowana i z polskimi napisami.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie kina/Informacji MOKSiR  oraz online: http://bilety.moksir.chrzanow.pl

Któż nie chciałby obejrzeć największego tenora XX wieku na wielkim ekranie? Dlatego przypominamy kultowy koncert Luciana Pavarottiego w Hyde Parku.
Był rok 1991, włoski śpiewak miał wtedy 55 lat i znajdował się u szczytu swojej operowej kariery. Choć w dniu koncertu strasznie padało, ponad 125.000 melomanów przyszło do słynnego londyńskiego parku, by posłuchać swojego ulubionego tenora. Wśród gości znaleźli się m.in.: Diana, księżna Walii, Karol, jej mąż i następca tronu (obecnie król Karol III), premier Wielkiej Brytanii John Major, kompozytor Andrew Lloyd Weber oraz aktor Michael Caine.
Występujący od mediolańskiej La Scali po nowojorską The Metropolitan Opera Luciano Pavarotti zaśpiewał wtedy przemoczonej, ale szczęśliwej publiczności arie, które szczególnie lubił, ze słynną „Nessun dorma!” z opery ”Turandot” Pucciniego na czele. Nie zabrakło też pieśni Di Capuy ’O sole mio! W programie koncertu znalazły się również kompozycje Verdiego, Masseneta, Wagnera, Meyerbeera i Leoncavalla (słynna aria „Śmiej się, pajacu!”). Artyście towarzyszyła 80-osobowa orkiestra i 120-osobowy chór.

Czas trwania: 94 minuty