Dojrzała siatkówka

12 stycznia 2008 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Libiążu odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej 40 +, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie.

Dojrzała siatkówka

Warunkiem wzięcia udziału w turnieju był dobry stan zdrowia i ukończony 40 rok życia. Zawody otworzył Jan Pająk, Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego. Przed pierwszym meczem wystąpił zespół taneczny prowadzony przez Jadwigę Widlarz, nauczycielkę z Zespołu Szkół w Libiążu, która jednocześnie zajmowała się stroną organizacyjną zawodów.
W turnieju wzięło udział 5 zespołów:  AGH Kraków, UM Zator, TKKF „Ósemka” Chrzanów, ZG „Janina” Libiąż, Staszic Team. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, tak więc drużyny miały do rozegrania po cztery mecze. Rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wyrównany.

Wyniki końcowe:
1.TKKF „Ósemka” Chrzanów
2.AGH Kraków
3.ZG „Janina” Libiąż
4.UM Zator
5.Staszic Team

Zgodnie z regulaminem pamiątkowa statuetkę otrzymał najstarszy zawodnik turnieju – Tadeusz Szczudło (Staszic Team). Najlepszym zawodnikiem została wybrana Grażyna Malczewska (TKKF „Ósemka” Chrzanów) -  jedyna kobieta biorąca udział w zawodach.

Organizatorzy ufundowali puchary za trzy pierwsze miejsca, piłki dla każdej drużyny oraz koszulki dla wszystkich zawodników. Nie zabrakło też ciepłego posiłku.
Turniej okazał się, w zgodnej opinii uczestników, trafnym pomysłem. Drużyny już teraz zadeklarowały udział w następnym turnieju. Tym bardziej, że, jak stwierdził Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Fraś witając zawodników, najlepsze lata kariery sportowej mają… dopiero przed sobą.