Konkurs „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”(ENP), promujący nowatorskie inicjatywy oraz projekty wspierania przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w krajach członkowskich UE oraz Islandii, Norwegii i Turcji.

Konkurs „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”

Konkurs skierowany jest do samorządów lokalnych lub regionalnych, organizacji przedsiębiorców lub innych podmiotów realizujących przedsięwzięcia rozwojowe w partnerstwie publiczno-prywatnym z samorządami terytorialnymi lub programy edukacyjne. Podobnie jak w latach ubiegłych, celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość, prezentacja i wyróżnienie dobrych praktyk, zwiększenie świadomości społecznej o znaczeniu przedsiębiorczości dla rozwoju regionalnego i lokalnego, a także inspiracja lokalnych władz oraz organizacji przedsiębiorców i innych podmiotów do naśladowania najlepszych przykładów.

„Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” w 2008 r. będą przyznane w 5 kategoriach:

1.Promocja Przedsiębiorczości: wyróżnienie działalności na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym, podjętych w celu wspierania postaw i kultury przedsiębiorczości;
2.Ograniczanie biurokracji: wyróżnienie projektów lokalnych, regionalnych lub krajowych, mających na celu uproszczenie prawodawstwa i procedur administracyjnych dotyczących prowadzenia przedsiębiorstwa, szczególnie MŚP;
3.Rozwój przedsiębiorstw: wyróżnienie przykładów innowacyjnej polityki na poziomie lokalnym lub regionalnym, promującej przedsiębiorstwa, ułatwiającej dostęp do rynku i przyciągającej inwestycje;
4.Inwestycje w kompetencje: wyróżnienie inicjatyw lokalnych i regionalnych, mających na celu podniesienie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości, kwalifikacji zawodowych, technicznych oraz w zakresie zarządzania;
5.Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne: wyróżnienie działań lokalnych i regionalnych promujących społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw i praktyki zrównoważonego rozwoju w biznesie.

Jury europejskie przyzna także nagrodę główną za najbardziej kreatywną i inspirującą inicjatywę wspierania i promocji przedsiębiorczości w Europie.
Zgłoszenia do „Europejskich Nagród Przedsiębiorczości” będą oceniane pod względem oryginalności i wykonalności, ich wpływu na lokalną gospodarkę, poprawy relacji pomiędzy lokalnymi partnerami, uniwersalności i możliwości zastosowania go w innych regionach kraju i Europy.

Formularze zgłoszeniowe ( dokumentacja do pobrania na stronie: http://www.mg.gov.pl/enp/ ) należy przesłać do 10 października 2008 r. na adres Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Transportu, Gospodarki i Infrastruktury, ul. Racławicka 56, 30 – 017 Kraków, pokój 108.
Osoba do kontaktu: Wiesław Fela, tel. (012) 63 03 264, fax. (012) 63 03 382,
e- mail:wieslaw.fela@umwm.pl