Delegacja z Ukrainy przyjechała do Chrzanowa

11 września w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Powiatem Gorodockim a Powiatem Chrzanowskim.

Delegacja z Ukrainy przyjechała do Chrzanowa

Dokument przygotowano w oparciu o obustronną chęć zapoczątkowania przyjaźni i rozwoju. Powiaty zamierzają współpracować w sferze kultury, sportu i edukacji, wymieniać się informacjami i doświadczeniami władz, przedsiębiorców i instytucji oraz brać udział w projektach finansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej.
List podpisywał Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Iwan Prots - I Zastępca Przewodniczącego Powiatowej Administracji Państwowej miasta Gorodok.
Delegacja ukraińska przyjechała do powiatu chrzanowskiego 10 września. 12 września wzięła udział w obchodach Dnia Powiatu. Na Ukrainę wróciła 13 września.
- Bardzo dziękujemy za to ciepłe przywitanie i polską gościnność - powiedział po polsku Iwan Prots.
Miasto Gorodok liczy 17 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z 1213 roku. W mieście znajduje się m.in. fabryka ozdób choinkowych.
Cały powiat składa się z trzech miast i 33 gmin zwanych radami. Chrzanowscy samorządowcy poznają ten region w przyszłym roku.
- Cieszymy się z tej współpracy, bo Polacy i Ukraińcy mają ze sobą wiele wspólnego. Jednym i drugim zależy na szerzeniu demokracji - podkreśla Adam Potocki, Wicestarosta.
(KR)