Otwarto chrzanowską komendę policji

6 grudnia przecięto wstęgę w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji
w Chrzanowie.

Otwarto chrzanowską komendę policji

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie. Potem mundurowi, samorządowcy i mieszkańcy przemaszerowali ul. Mickiewicza, Słowackiego, Oświęcimską i ul. Jordana  pod nowe lokum chrzanowskich stróżów prawa.

Mł. insp. Tomasz Zając, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, gospodarz obiektu, oprowadził licznie zgromadzonych gości po budynku administracyjnym, strzelnicy
i myjniach samochodowych.
Policjanci przeprowadzą się z komendy przy alei Henryka końcem 2009 roku. Ciasne i obskurne biura zamienią na  obszerne, klimatyzowane pomieszczenia (dla najwyższych rangą z łazienką
i prysznicem).
W komendzie jest siłownia i sala do ćwiczeń, strzelnica, warsztat mechaniczny, myjnia samochodowa, a nawet pokoje dla gości.
Przy okazji zwiedzania strzelnicy goście dopytywali, czy aby na pewno ćwiczeń nie będzie słychać na zewnątrz. Komendant Zając uspokajał, że ściany są wygłuszone.
Na parterze nowej siedziby KPP w Chrzanowie znajdują się także cztery areszty mieszczące po dwie osoby.
Inwestorem obiektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Pieniądze na adaptację budynku przy ul. Jordana w Chrzanowie pochodzą głównie z budżetu państwa. 200 tys. zł na meble przekazał także Powiat Chrzanowski.
- Współpraca z Powiatem Chrzanowskim jest wzorowa – zaznaczył podczas sobotnich obchodów mł. insp. Tomasz Zając, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Pełny koszt budowy obiektu wyniósł 18 mln zł.
(KR)