Chrzanowskie Powiatowe Centrum Edukacyjne współpracuje ze strażą pożarną - zobacz film

Szkoły ponadgimnazjalne wychodzą z kolejną ofertą do gimnazjalistów zainteresowanych służbami mundurowymi. Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie uruchamia w nowym roku szkolnym dwie klasy o profilu pożarniczym. Szkoła podpisała już umowę z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Przedmiotem porozumienia jest zapewnienie stałej współpracy. VIDEO.

Fot. Porozumienie podpisują: bryg. Marek Bębenek - komendant KP PSP w Chrzanowie, starosta Janusz Szczęśniak i Mariusz Wacławek, dyrektor PCE w Chrzanowie

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom młodzieży zainteresowanej służbami mundurowymi. Zawód strażaka cieszy się ogromnym prestiżem, a strażacy to osoby odpowiedzialne i w pełni przygotowane – mówi Mariusz Wacławek, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie.
W roku szkolnym 2016/2017 PCE planuje uruchomienie dwóch klas o profilu pożarniczym w zawodach technik elektryk i technik mechanik. Uczniowie tych oddziałów będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach np. z musztry, ratownictwa, obsługi urządzeń technicznych takich jak agregaty prądotwórcze, czy pianotwórcze. Słowem, chodzi o przygotowanie techniczne uczniów do pracy w zawodzie strażaka.

W ramach porozumienia z KP PSP w Chrzanowie Powiatowe Centrum Edukacyjne zobowiązuje się do uczestniczenia w uroczystościach oraz zawodach sportowo – pożarniczych, w obchodach rocznic oraz świąt o charakterze patriotycznym i państwowym oraz do organizowania szkolnych wycieczek do obiektów strażackich.