Spotkania rekrutacyjne w Starostwie Powiatowy w Chrzanowie

18 i 21 listopada 2005 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie odbyły się spotkania rekrutacyjne pracowników do nowej placówki firmy TESCO Polska Sp. z o.o. zlokalizowanej w Chrzanowie. Spotkania zoorganizowane zostały przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie i były efektem zgłoszenia przez przedstawiciela firmy, panią Agnieszkę Rutkowską zapotrzebowania na 90 stanowisk pracy.

Spotkania rekrutacyjne w Starostwie Powiatowy w Chrzanowie

Zapotrzebowanie obejmowało 20 kasjerów, 30 sprzedawców, 10 sprzedawców z uprawnieniami na wózek widłowy, 2 starszych kasjerów, 7 starszych sprzedawców, 5 pracowników ds. cen, 5 pracowników przyjęcia towaru ds. administracji, 5 pracowników ds. monitoringu, 3 pracowników skarbca, koordynatora ds. technicznych, pracownika techniczego oraz specjalistę ds. BHP. Kandydaci musili posiadać wykształcenie min. zawodowe, a także odznaczać się m.in. komunikatywnością oraz sumiennością, umiejętnością obsługi komputera lub posiadać uprawnienia SEP. Dodatkowym atutem było posiadanie aktualnej książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

W spotkaniu udział wzięło 412 kandydatów, którzy otrzymali do wypełnienia formularz "Podanie o pracę w TESCO" oraz kartę referencyjną, wystawioną przez pośredników pracy. Dobór kandydatów odbywał się na podstwaie kart informacyjnych osób aktywnie poszukujących pracy zgodnie z wymaganiami pracodawcy, wydruku komputerrowego z pożądanymi kwalifikacjami  oraz listy uczestników szkoleń, które nadają pożądane przez pracodawcę uprawnienia i kwalifikacje (obsługa kasy fiskalnej, wózków widłowych, komputera, sprzedawca, magazynier).

Informacje o wynikach rekrutacji zostaną przesłane do Urzędu Pracy w Chrzanowie w terminie do dwóch tygodni.

Pani Agnieszka Rutkowska, przedstawiciel firmy TESCO, poinformowała iż zainteresowani podjęciem pracy w chrzanowskim oddziale mogą zgłaszać się do "Centrum rekrutacyjnego" mieszczącego się przy ul. Sienkiewicza 11 w Chrzanowie, które przyjmuje podania o pracę i weryfikuje kandydatów. Planowany termin otwarcia to 17 grudnia 2005.

Zobacz galerie