Otwarcie Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie we współpracy ze Zbigniewem Mazurem oraz Fundacją Szlaków Papieskich otwiera Szlak Miejsc Papieskich na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Otwarcie Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Szlak Miejsc Papieskich ma obejmować wszystkie miejsca pobytu Jana Pawła II na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Przebiegał będzie przez teren: Alwerni, Balina, Babic, Bolęcina, Chrzanowa, Jankowic, Kwaczały, Lgoty, Libiąża, Myślachowic, Płazy, Płok, Poręby Żegoty, Psar, Rozkochowa, Sierszy, Trzebini, Wodnej, Krystynowa, Żarek oraz Zagórza.
Otwarcie Szlaku Miejsc Papieskich odbędzie się 2 kwietnia 2006 roku przy XVII wiecznym, modrzewiowym kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.
Planowane jest uroczyste poświęcenie kamienia ufundowanego przez Kopalnię i Prażalnię Dolomitu "Żelatowa S.A." wraz z tablicą pamiątkową. Uroczystości rozpoczną się Mszą św o godzinie 14.00 w Mętkowie.
O godzinie 15.30 Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Krakowa zaprezentuje fragmenty homilii Jana Pawła II.
Końcową częścią uroczystości będzie poświęcenie Szlaku Miejsc Papieskich, które odbędzie się o godzinie 16.30.
W związku z otwarciem Szlaku Miejsc Papieskich planowane jest wydanie broszury, w której zawarta będzie m.in. mapa Szlaku Miejsc Papieskich.