Pamiątkowy kamień w Mętkowie

W dniu 28 marca 2006 r. przy Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie w ramach Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, został umieszczony pamiątkowy kamień.

Pamiątkowy kamień w Mętkowie

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki bezinteresownej pomocy firm z terenu powiatu chrzanowskiego. Kamień został ufundowany przez Kopalnie i Prażalnie Dolomitu "Żelatowa" S.A., przewozu na miejsce montażu dokonało Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe RAWEX Sp. j., natomiast załadunek i wyładunek monumentu możliwy był dzięki firmie "MOSTY Chrzanów" Sp.z o.o., która użyczyła dźwigu. W przedsięwzięciu udział wzięli Radni Gminy Babice, Halina Sędzielarz oraz Henryk Baluś, a także pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie i zainteresowani wydarzeniem mieszkańcy Mętkowa.

Zobacz galerie