Światełko Betlejemskie dla powiatu chrzanowskiego

19 grudnia harcerze z Komendy Hufca ZHP w Trzebini przekazali na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygi i Wiceprzewodniczących „Betlejemskie Światło Pokoju”.

Światełko Betlejemskie dla powiatu chrzanowskiego

Związek Harcerstwa Polskiego prowadzi akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, polscy harcerze odbierają je od swoich słowackich kolegów.

W tym roku już po raz 17, światło rozpalone w grocie narodzin Jezusa Chrystusa trafia do rąk polskich skautów, by potem zawędrować na Białoruś, Ukrainę, Litwę i do Rosji. Niesione przez harcerzy tegoroczne światełko niesie przesłanie „Stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”.