Utrudnienia ruchu na chrzanowskim rondzie od 13 marca

W piątek 13 marca o godz. 9 zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu w okolicach chrzanowskiego ronda. Jego przebudowa zakończy się prawdopodobnie w czerwcu.

Utrudnienia ruchu na chrzanowskim rondzie od 13 marca

W nadzwyczajnym spotkaniu u Starosty Chrzanowskiego uczestniczyli przedstawiciele służb ratowniczych: pogotowia, straży pożarnej i policji

Od połowy marca do końca maja będziemy przejeżdżać przez rondo, ale jedną stroną - początkowo lewą, potem prawą. Samochody nie wjadą na ul. Mickiewicza, ani na ul. Śląską. Do Jaworzna dostaniemy się ul. Partyzantów.
- Mieszkańców czekają utrudnienia, ale rekompensatą będzie piękny i bezpieczny nowy ciąg komunikacyjny - mówi Janusz Szczęśniak, Starosta Chrzanowski odpowiedzialny za bezpieczeństwo w powiecie.
Starosta jako koordynator projektu zmian organizacji ruchu na rondzie zwołał spotkanie w tej sprawie 6 marca. Na temat objazdów koniecznych przy przebudowie rozmawiał z Rafałem Kmiecikiem reprezentującym wykonawcę - firmę Eurovia Polska SA i Rafałem Roczkalskim z firmy TM - VIVA sp. z o.o. - autorem projektu zastępczej organizacji ruchu i oznakowania.
W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele wszystkich służb ratowniczych w powiecie: pogotowia, policji i straży pożarnej.
Służby akceptują projekt objazdów. Wykonawca zgadza się na przejazd karetki, wozu pożarniczego i radiowozu policyjnego przez zamkniętą dla wszystkich ul. Mickiewicza.
Rafał Kmiecik z firmy Eurovia Polska SA podkreśla, że bez częściowego zamknięcia ronda obejść się nie może.
- Płyta jest nierównomierna. Niektóre fragmenty trzeba nadsypać, bo są o 20 centymetrów niżej od reszty - wyjaśnia Kmiecik i dodaje, że rondo zostanie całkowicie otwarte prawdopodobnie w maju.
Starosta Janusz Szczęśniak sugeruje wykonawcy, by wprowadził dwu, a nawet trzyzmianowy system pracy robotników. Takie rozwiązanie pozwoli na szybsze zakończenie robót.
- Nasi ludzie będą pracować od świtu do zmierzchu po dziesięć, jedenaście godzin. Nocą prace byłyby utrudnione - stwierdza Rafał Kmiecik.
Podczas piątkowego spotkania zastanawiano się nad terminem zamknięcia ronda. Wykonawca proponował czwartek, 12 marca. Data zbiegłaby się w czasie z planowanym zamknięciem ul. Oświęcimskiej na odcinku budowanego wiaduktu w Kroczymiechu. Ponadto 12 marca wypada w czwartek, a to w Chrzanowie dzień targowy. Z uwagi na nadmierny ruch w mieście zmiany zdecydowano się wprowadzić 13 marca.
(KR)

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Rafał Kmiecik reprezentujący wykonawcę - firmę Eurovia Polska SA i Rafał Roczkalski z firmy TM - VIVA sp. z o.o. - autor projektu zastępczej organizacji ruchu i oznakowania chrzanowskiego ronda

Trasy objazdów

I Etap robót