Zapraszamy na bezpłatne seminarium

Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych pełniącą rolę Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Organizacji Pozarządowych w okręgu oświęcimskim, zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego na seminarium: „Działalność odpłatna, nieodpłatna i zatrudnianie pracowników w NGO"

Zapraszamy na bezpłatne seminarium

Seminarium odbędzie się dnia 21 października 2009 roku (środa) na Dużej Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, 32 - 500 Chrzanów, ul. Partyzantów 2, w godzinach: 10:00 - 14:00

W ramach seminarium zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Podstawowe definicje
2. Nieodpłatna i odpłatna działalność statutowa
3. Działalność gospodarcza
4. VAT w organizacjach pozarządowych
5. Zatrudnianie w organizacjach
• formy zatrudniania - zasady zawierania umów
• prawa i obowiązki pracodawcy w relacjach z pracownikami/zleceniobiorcami/
twórcami
• obowiązki wobec budżetów (ZUS,US)
• rozliczanie wynagrodzeń w dotowanych projektach
• wolontariat w organizacjach
6. Odpowiedzi na pytania

Zgłoszenia należy dokonywać w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie telefonicznie bądź mailowo.

nr telefonu: 012 412 15 24

e-mail: bartosz.rodacki@bis-krakow.pl

Do pobrania formularz zgłoszeniowy.