III KONCERT PAPIESKI - Wyjątkowa uczta duchowa

W miniony wieczór tj. 25 listopada br. w zabytkowym Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie odbył się już trzeci z kolei koncert poświęcony pamięci Karola Wojtyły pn. „Twoja miłość".

III KONCERT PAPIESKI - Wyjątkowa uczta duchowa

Organizatorami tegorocznego koncertu była Fundacja „Barka" w Mętkowie oraz Parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.
Wśród współorganizatorów znależli się min. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Urząd Gminy w Babicach, Bank Spółdzielczy w Chrzanowie oraz Południowy Koncern Węglowy S.A.

To niezwykłe wydarzenie duchowe rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Po Mszy Świętej prowadzonej przez Księdza Prałata Franciszka Skupień - pierwszego Proboszcza Parafii w Mętkowie rozpoczął się koncert.

W wyjątkowej atmosferze skupienia wystąpił Chór Kameralny Quattro Voci, który poprowadził Pan Tomasz Poźniak, pod dyrygenturą Pan Artura Sędzielarza.
Zachwycona występem Chóru publiczność włączała się w uczestnictwo w koncercie klaszcząc w rytm muzyki, a na zakończenie utworów nagradzała artystów gromkimi brawami.

Około godziny 19.30 wystąpiła oczekiwana przez wszystkich mieszkańców i przybyłych gości gwiazda wieczoru - Pan Mieczysław Szcześniak.
Muzyk uwiódł publiczność swoim talentem wokalnym. Po zakończonym koncercie można było zakupić płyty z własnoręcznym podpisem artysty.

W tym niecodziennym wydarzeniu kulturalnym udział wzięli min. przedstawiciele Powiatu Chrzanowskiego Pan Janusz Szczęśniak - Starosta Chrzanowski, Pan Adam Potocki - Wicestarosta, Pan Tadeusz Szybalski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego, Pani Halina Sędzielarz - Przewodnicząca Rady Gminy Babice, Pan Henryk Baluś - Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Babice jak również radni powiatowi i gminni, a także Pan Zbigniew Mazur Dyrektor Chrzanowskiego Muzeum, Pani Kazimiera Żmudzińska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz licznie przybyli zaproszeni goście, wierni, a przede wszystkim mieszkańcy Mętkowa, powiatu i okolic.