Kierowco, zapomnisz o dziurach

Powiat chrzanowski remontuje drogi w Alwerni, Chrzanowie i Trzebini. Teraz mieszkańcy narzekają na utrudnienia w ruchu, ale za kilka miesięcy będą kursować po gładkich jak stół nawierzchniach.

Kierowco, zapomnisz o dziurach

Ul. Pogorska w Chrzanowie

- Na tę gigantyczną inwestycję wartą blisko 20 mln zł pozyskaliśmy 10 mln zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. To potężny zastrzyk finansowy, bo stanowiący połowę całkowitych kosztów zadania, które powiat realizuje wspólnie z gminami: Alwernia, Chrzanów i Trzebinia - podkreśla starosta Janusz Szczęśniak.

Droga w Nieporazie

Umowę pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego i Zarządem Powiatu Chrzanowskiego podpisano 16 kwietnia 2009 roku w Chrzanowie. W ceremonii wzięła udział m.in. Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
Projekt „Przebudowa i remont ciągów części dróg powiatowych Powiatu Chrzanowskiego przebiegających na obszarach gmin Alwernia, Chrzanów i Trzebinia" realizowany jest przez Powiatowy Zarząd Dróg.
Prace drogowe rozpoczęły się 31 lipca 2009 roku. Roboty trwają obecnie w trzech gminach. W gminie Alwernia wzdłuż ul. Tęczyńskiej w Nieporazie powstają chodniki i pobocza. Kładziona jest tam także nowa nawierzchnia. W Grojcu poszerzana jest ul. Grojecka, wzdłuż której wykonywany jest także trotuar wraz z odwodnieniem.
Na ul. Siennej, Focha i Grzybowskiego w Chrzanowie robotnicy przystąpili do układania nakładki asfaltowej.
- Objazd prowadzony jest fragmentami ul. Powstańców Styczniowych i ul. Stara Huta do ul. Siennej i ul. Podwale. Projekt został uzgodniony ze strażą pożarną, policją, pogotowiem i ZK „KM". Wykonawca robót i inwestor dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej otworzyć dla ruchu drogę po położeniu nowej nawierzchni. Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
W gminie Trzebinia natomiast od 7 do 16 maja remontowana ul. Słowackiego na odcinku od ul. Dworcowej (przy Zakładach Tłuszczowych) do ul. Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej jest zamknięta dla ruchu. Objazd wyznaczono ulicami: Dworcową, Długą, Trzebińską, Szpitalną, Topolową i Chrzanowską. W dniach 17-25 maja nieprzejezdny będzie odcinek ul. Trzebińskiej od ul. Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej do ul. Krakowskiej w Bolęcinie. Objazd zaplanowano ulicami: Chrzanowską, Topolową, Szpitalną i Krakowską. .
Inwestycja drogowa powiatu chrzanowskiego w ramach MRPO zostanie zakończona w grudniu 2010 roku.
Klaudia Remsak

Ile dają samorządy?
Powiat chrzanowski 4 547 495 zł
Gmina Chrzanów 1 529 000 zł
Gmina Alwernia 1 666 000 zł
Gmina Trzebinia 2 027 000

Ulice w remoncie
Grojec: skrzyżowanie ul. Grojeckiej z Głowackiego- ul. Grojecka, Nieporaz: ul. Tęczyńska, ul. Chrzanowska, Bolęcin: ul. Krakowska, Trzebińska, Piła Kościelecka-Trzebinia: Słowackiego, Chrzanów: ul. Podwale, ul. Kadłubek, ul. Pogorska, ul. Sienna, Grzybowskiego - Focha.