Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Klubowo najlepsi w Polsce

Akrobaci PMOS najlepszym Klubem w Polsce w skokach na ścieżce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wielkim sukcesem zakończyli rywalizację nasi akrobaci podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Podczas trzydniowych zawodów zdobyli 3 medale w skokach na ścieżce. Najlepszą w Polsce okazała się nasza zawodniczka Martyna Biskup, a jej koleżanka Oliwia Cira zdobyła brązowy medal. W konkurencji skoków dziewcząt startowała również najmłodsza Aleksandra Łęczyńska, która była 9 tuż za ścisłym finałem. Wśród chłopców 2 miejsce zajął Gabriel Klimek, natomiast startujący w II klasie sportowej Mikołaj Bąba przewrócił jeden trudny układ i zajął ostatecznie 9 miejsce.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a trener Marek Starczyński był mile zaskoczony, kiedy okazało się, że 21 punktów w klasyfikacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży dało UMKS-PMOS Chrzanów pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszego klubu w skokach na ścieżce i 11-12 miejsce wśród punktacji drużynowej najlepszych klubów akrobatyki sportowej.