Strażacy mieli swoje święto

Tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka druhowie świętowali w ogrodach klasztoru oo. Bernardynów w Alwerni.

Strażacy mieli swoje święto

Obchody IV Powiatowego Dnia Strażaka

fot. P. Pawelczyk

Podczas ceremonii wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse dla najbardziej zasłużonych strażaków. Pododdział honorowy wystawiły: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie i Ochotnicze Straże Pożarne powiatu chrzanowskiego.

W ceremonii, która odbyła się 27 czerwca uczestniczyli samorządowcy powiatu chrzanowskiego i posłowie

fot. P. Pawelczyk

Dowódca uroczystości mł. bryg. Piotr Filipek złożył raport i meldunek zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotrowi Konarowi, który dokonał przeglądu pododdziałów.
W uznaniu zasług dla ochrony przeciwpożarowej strażacy otrzymali awanse, odznaczenia resortowe i korporacyjne.

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI ROZKAZEM PERSONALNYM NR /10 Z 30 KWIETNIA 2010 ROKU NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO KAPITANA
kpt. Wojciech RAPKA

KAPITANA
mł. kpt. Andrzej DYBAŁ
mł. kpt. Szymon ŚMIŁEK

KOMENDANT GŁÓWNY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ROZKAZEM PERSONALNYM NR 2/10 Z 14 KWIETNIA 2010 ROKU NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO ASPIRANTA
asp. Rafał BEDNARCZYK

ASPIRANTA
mł. asp. Tomasz KUCIEL
mł. asp. Maciej KURNIK
mł. asp. Mariusz ZEMŁA

KOMENDANT WOJEWÓDZKI PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ROZKAZEM PERSONALNYM NR 2/10 Z 7 KWIETNIA 2010 ROKU NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO SEKCYJNEGO
sekc. Michał JELEŃ
sekc. Marcin KŁECZEK
sekc. Andrzej ŁADOCHA
sekc. Mariusz SZLACHTA

KOMENDANT POWIATOWY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ROZKAZEM PERSONALNYM NR 1/10 Z DNIA 23 KWIETNIA 2010 ROKU NADAŁ STOPIEŃ STARSZEGO STRAŻAKA
str. Paweł DREWNIAK
str. Zbigniew GŁOWNIA
str. Krzysztof ODRZYWOŁEK
str. Marcin PIEKARZ
str. Dariusz TUMIDAJSKI
str. Mariusz WŁODARZ

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI POSTANOWIENIEM NR 4/10 Z 27 KWIETNIA 2010 ROKU ODZNACZYŁ ZŁOTĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ"
mł. bryg. Marek BĘBENEK

BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ"
st. ogn. Andrzej CELAREK
st. ogn. Rafał LIKUS

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W KRAKOWIE UCHWAŁĄ NR 19/2010 Z 13 KWIETNIA 2010 ROKU WYRÓŻNIŁO ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
dh Jacek PRASAK
dh Zdzisław SOŁTYSIK
dh Jan RYŁKO
dh Kazimierz GRABOWSKI

SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA WYRÓŻNIONO

asp. Krzysztof HALAT
dh Mariusz WALCZAK
dh Mateusz HALBINA
dh Paweł BURZYŃSKI
dh Jan LIZOŃCZYK

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA WYRÓŻNIONO

st. asp. Rafał BEDNARCZYK
ogn. Piotr CHODACKI
asp. Tomasz KUCIEL
st. ogn. Konrad MADEJA
kpt. Dominik PRAŻUCH
dh Henryk ŁYSAK

DYPLOMEM KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ WYRÓŻNIONO

mł. bryg. Grzegorz KUROWSKI

PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH UCHWAŁĄ 154/2010 Z 13 MAJA 2010 ROKU WYRÓŻNIŁO MEDLEM HONOROWY IMIENIA „BOLESŁAWA CHOMICZA"

dh Kazimierz FILIPEK

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W CHRZANOWIE NADAŁO ODZNAKĘ STRAŻAK WZOROWY
dh Paweł CHODACKI

Kapituła Kordzika Chrzanowskiej Straży Pożarnej wyróżniła druha Franciszka ŚCIEBURA za pomoc, wrażliwość i zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej w gminie Alwernia.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie wyróżnił „Dyplomem uznania" zmianę służbową 3, która uzyskała najlepsze wyniki z egzaminów podsumowujących okres szkoleniowy.