Uważaj przy zakupie auta sprowadzanego z zagranicy

W  październiku przekazano chrzanowskiemu starostwu informacje o trzech skradzionych samochodach sprowadzonych z zagranicy i zarejestrowanych w  tutejszym urzędzie.

Uważaj przy zakupie auta sprowadzanego z zagranicy

Adam Klimkiewicz, główny specjalista wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Chrzanowie

- Będzie to skutkować unieważnieniem ich rejestracji, a w praktyce wznowieniem  postępowania  i  uchyleniem  decyzji  administracyjnych - mówi Adam Klimkiewicz z wydziału komunikacji.

Nabywca może ustrzec się zakupu kradzionego samochodu. Istnieją sposoby na zminimalizowanie ryzyka.

- Trzeba sprawdzić autentyczność dowodu rejestracyjnego i numeru identyfikacyjnego VIN. Może to zweryfikować uprawniony diagnosta lub rzeczoznawca samochodowy - dodaje Adam Klimkiewicz.

Należy również zasięgnąć informacji w policyjnych bazach. Słowem, nabywca używanego samochodu sprowadzanego z zagranicy powinien zachować  szczególną ostrożność przy dokonywaniu transakcji.

(KR)