Nowa moneta z Serii „8 Talarów Chrzanowskich”

Już w kwietniu na obszarze Powiatu Chrzanowskiego pojawi się moneta kontynuująca serię „8 Talarów Chrzanowskich”.  Na monecie zaprezentowany zostanie Klasztor oo. Bernardynów w Alwerni.

Nowa moneta z Serii „8 Talarów Chrzanowskich”

W obiegu pojawią się 2 typy monety

1.      materiał: Nordic Gold , nakład 1500 sztuk.

2.      materiał: Alpaka, nakład 1500 sztuk

Koszt 1 monety:  20 zł

Po tragicznym pożarze klasztoru i kościoła oo. Bernardynów w Alwerni Powiat Chrzanowski  we współpracy z Mennicą Śląską  sp. z o.o. podjął inicjatywę mającą na celu wspomóc odbudowę Klasztoru.

Nowa moneta z Serii „8 Talarów Chrzanowskich” nie zostanie wprowadzona do obiegu jak poprzednie, będzie natomiast cegiełką, z której część dochodu (10 zł z każdej sprzedanej monety) przeznaczona zostanie na pomoc finansową dla Klasztoru oo. Bernardynów
w Alwerni.

W dniu 09 kwietnia 2011 roku monety dystrybuowane będą przez Restaurację „Stare Mury” w Krakowie podczas Krakowskiego Salonu Turystycznego na stoisku Powiatu Chrzanowskiego.

Lista pozostałych punktów dystrybuujących monety na terenie Powiatu Chrzanowskiego zostanie opublikowana na stronie www.powiat-chrzanowski.pl po podpisaniu umów dystrybutorskich z Mennicą Śląską sp. z o.o.

Chętnych do współpracy przy dystrybucji monet prosimy o kontakt
z Wydziałem Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, tel. 032/ 625 79 84 lub bezpośrednio z Mennicą Śląską  - osoba do kontaktu Pani Marzena Pługowska ,tel. 032 210 6000.