Rycerze na lipowieckim zamku

Kolejny Piknik Rycerski i Łuczniczy na Zamku Lipowiec przeszedł do historii. W murach średniowiecznego zamczyska zagościli zbrojni rycerze Krakowskiej Chorągwi Rycerskiej, którzy dali dowód swej odwagi i kunsztu tocząc liczne walki na dziedzińcu zamkowym.

Rycerze na lipowieckim zamku

Fot.Piknik Rycerski i Łuczniczy odbył się 6 sierpnia

Podczas pikniku odbywało się wiele konkursów, m.in. rzutu włócznią i podkową czy „Pijanego Miecza”. Uczestnicy zabawy wzięli również udział w konkursie biegów na „Nartach Bolkowskich”.

Organizatorami imprezy byli: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, Urząd Gminy w Babicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach, Kawiarnia „Lipowiec” oraz Krakowska Chorągiew Rycerska.